دانلود اهنگ علی نظر منوچهری

دانلود مجموعه آهنگ های علی نظر منوچهری بصورت تکی و فول آلبوم با کیفیت عالی MP3. در موزیک کردی شما میتوانید آهنگ های علی نظر منوچهری رو بصورت تکی و یکجا دانلود و پخش کنید.


فول آلبوم تمام آهنگ ها با دانلود آسان و رایگان.


در این صفحه شما می توانید به راحتی تمام اهنگ های این خواننده کرد رو بصورت تک پست مشاهده و دانلود کنید(متن و اطلاعات هر آهنگ در پست مربوط به آن می باشد). همچنین همه آهنگها بصورت پخش آنلاین و فول آلبوم در دسترس شما می باشد و میتوانید بصورت کلی نسبت به دانلود پخش آهنگ ها اقدام کنید.

علی نظر منوچهری | Ali Nazar Manoochehri | ئه‌لی نه‌زه‌ر مه‌نوچهری

علی نظر منوچهری

خواننده

Ali Nazar Manoochehri

Singer ئه‌لی نه‌زه‌ر مه‌نوچهری
تولد : 1300 در اسلام آباد کرمانشاه مشاهده زندگینامه
فول آلبوم (کامل)مشاهده و دانلود همه اهنگ در این صفحه. کلیک کنید *
[لینک دانلود + پخش انلاین + توضیحات + متن آهنگ]
همه آهنگ ها[فقط لینک دانلود + پخش آنلاین]

پخش آنلاین همه آهنگ ها

  زندگی نامه علی نظر منوچهری:
  مرحوم ماموستا علی نظر منوچهری راوی اسطوره ای آواز هوره

   

  در سال 1300 شمسی در روستای تۊێە سۊوەرگ اسلام آباد در خانواده ای كه نسل اندر نسل هوره چڕ بوده و صدای خوش داشتند بدنیا آمد(در بعضی منابع و مقالات او را اهل كرندغرب دانسته اند كه صحیح نیست). از همان كودكی با طبیعت دوستی گزید و این ارتباط بر حس سرشار و ذوق لطیف او تأثیر عمیق گذاشت.......

   

  از همان كودكی دریافت كه دارای صدایی دل انگیز و روح نواز است و به دلیل ذوق و استعداد شایانی كه داشت ، احساسات و دلتنگی های خود را در قالب مثنوی های ده هجایی كردی می سرود و به صورت هوره می خواند. چنانچه پس از مدتی خانواده و اهل آبادی و كم كم تمام مردم منطقه به صدای زیبای او پی برده و دیری نگذشت كه آوازه‌ی این نابغه خوش ذوق ، آبادی به آبادی و شهر به شهر گشت و در تمام مناطق كردنشین معروف شد.

   

  علینظر كه انسانی متواضع ، مهربان و مردم دار بود علاقه مندان بسیار پیدا كرد و اشعار و مقام های اصیلش ورد زبان همه شد. پس از مدتی وی به رادیو كرمانشاه دعوت شد و صدای گرم و گیرای او به پرطرفدارترین برنامه رادیو تبدیل شد. نام علینظر در كنار نام های بزرگی همچون سیدعلی_اصغركردستانی،
  حسن زیرك ،  علی مردان ، طاهرتوفیق و ... قرار گرفت. و صفحه های او در كنار صفحات هنرمندان بزرگ كرد و همچنین بزرگان موسیقی اصیل فارسی همچون #قمرالملوك وزیری و ... در تمام خانه هایی كه گرامافون داشتند یافت می شد. آنچه سبب علاقه‌ی مردم به این هنرمند می شد علاوه بر منش نیكو ، فروتنی و صمیمیت وی ، سبك منحصربه فردش در اجرای مقام های هوره بود.

   

  او شعرهایی زیبا و متناسب با حال و هوای مقام ها از شاعران بزرگ گذشته نظیر #شاكه و خان مەسۊر
  انتخاب می كرد و یا از گنجینه‌ی عظیم فولكلور كلهر زیباترین شعرها را گلچین می كرد و خود نیز البته دستی در سرودن داشت. تلفیق این اشعار با صدای بسیار زلال و گیرا و آسمانی علی نظر و روش خاصی كه در تلفظ و تحریر كلمات به كار می برد هر شنونده ای را مجذوب می كرد و دارای سبكی شد كه به ، #علینظرچڕ ، معروف است و او را از تمام هوره خوانان قبل و بعد از او متمایز می كند.

   

  روز هیجدهم خرداد سال 1341 خبری در تمام مناطق كردنشین پیچید. خبری كه مثل باد شهر به شهر ، آبادی به آبادی و دهن به دهن گشت و مردم را در بهت و اندوه فرو برد و آن این كه علی نظر این هنرمند مهربان و مردمی در جاده سنندج منطقه حسین آباد ، دچار سانحه شده و فرهنگ و هنر كردی یكی از ستارگان پرفروغ خود را از دست داد. او در حای از دنیا رفت كه 41 سال داشت و در اوج پختگی هنری بود.

   

   

  بیشتر بخوانید...

  *

  + نمایش همه خواننده ها
  * جدیدترین آهنگها